Škoda Karoq

Model Yeti, kterým automobilka v roce 2009 vstoupila do kategorie SUV, se s námi pomalu loučí a na jeho místa se tlačí ŠKODA KAROQ. Proč nový název? Možná proto, že tyto vozy spolu nemají skoro nic společného.

skoda-karoq-trasera-3-4 śKODA_KAROQ-38
Yeti byl postaven na platformě Octavia Scout a jeho hlavním problémem byly malý rozvor a tím méně místa na zadních sedadlech, malý zavazadlový prostor a světlá výška. KAROQ je postaven na modulární platformě MQB a tak nemusí být plný kompromisů. Velikost narostla o 160mm, šíře o skoro 50mm, rozvor o 69mm a zavazadlový prostor o 106 litru. Při prvním usazení dovnitř se potvrzuje, že prostor je na kompaktní vůz nadprůměrný, pohodlně se sedí rovněž vzadu. Dobrou zprávou je, že zůstala zachována variabilita zadních sedadel, která lze nejen naklápět a posouvat, ale i vyndat.
Na první pohled KAROQ nezapře příbuznost se svým o 315mm větším bráškou KODIAQem, stejný rukopis poznáme i v interiéru vozu a na přístrojové desce. KAROQ také přebírá asistenční systémy, které měli svoji premiéru v KODIAQu a přidává k nim další novinky. Prvně ve voze ŠKODA je použitý digitální přístrojový štít. Řidič tak už není odkázaný na rozmístění přístrojů a kontrolek, ale může se sám rozhodnout, které informace jsou pro něj důležité.

44-skoda-karoq-ofic-2017_denik-630 vystrizek1-fd4bf2bcb7-660x371

Motorovou paletu tvoří dvě zážehové jednotky 1,0 (85kW) a 1,5 (110kW) a dvě vznětové 1,6 l (85kW), a 2,0 l (110 a 140kW). Všechny motory jsou přeplňované turbodmychadlem s přímým vstřikováním paliva, s rekuperací brzdné energie a systémem Start-Stop. Nový motor 1,5 TSI je vybaven systémem odpojování dvou válců při nízké zátěži. S výjimkou nejsilnější verze jsou dodávány s šestistupňovou manuální nebo se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Motor 2,0 TDI 140 kW je dodáván výhradně s pohonem všech kol a novou sedmistupňovou převodovkou DSG.
KAROQ k nám do autosalonu dorazí na podzim, ale objednat si jej můžete již dnes.

Kompletní ceník najdete zde

 

Jak hodnotíte naši práci?
.

Objednat novinky

Vaše jméno (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4

Souhlasím se zasíláním novinek na můj e-mail.

Objednat předváděcí jízdu

Vaše jméno (vyžadováno):

Vaše telefon (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Předmět

Značka a typ vozu:

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4

Napsat řediteli

Vaše jméno (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Předmět:

Vaše zpráva:

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4