Pojištění vozidel

Pojištění vozidel

Zdražilo Vám povinné ručení a nebo se Vám zdá, že platíte moc za havarijní pojistku? Nechte si ji u nás přepočítat. Nechceme slibovat zázraky, ale pokud existuje levnější povinné, havarijní nebo doplňkové pojištění, nabídneme Vám ho.

Zavolejte nám na tel.: 778 884 871 nebo napište e-mail na ruzickova@autonejdl.cz a nebo přijďte osobně do AUTO NEJDL s.r.o., Domažlické předměstí 610, Klatovy.

 

A jaký je vlastně rozdíl mezi Povinným ručením a Havarijním pojištěním.

K vozidlům se vztahují hned dvě pojištění, povinné ručení a havarijní pojištění. V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění a kdy si které sjednat?

POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které musí mít sjednané nejen majitelé automobilů, ale i majitelé jakéhokoliv motorového vozidla včetně mopedu nebo skútru. Povinné ručení se vás týká tehdy, máte-li registrované vozidlo. Pokud povinné ručení nesjednáte, hrozí vám pokuta až 40 tisíc korun.

Jakou škodu kryje povinné ručení?
Povinné ručení kryje škodu, kterou způsobíte dopravní nehodu vy, a jejím následkem také škodu na vozidle či zdraví třetí osoby. Toto pojištění kryje i finanční škody, které byste jinak museli zaplatit vy z vlastní kapsy. Zásadní však je, že škody způsobené na vlastním vozidle nekryje a slouží k tomu havarijní pojištění.

Výše pojistného se odvíjí od různých parametrů: stáří a parametry vozidla, osobní údaje včetně věku a bydliště (od toho se odvíjí míra nehodovosti v dané lokalitě). V potaz se bere i řidičská historie. Pokud jezdíte bez nehod – sbíráte bonusy, které vám zajišťují snížení pojistné částky.

 

HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Havarijní pojištění je pojištěním dobrovolným. Každý řidič se může rozhodnout, zda chce mít finanční jistotu krytí pro případnou škodu způsobenou na vlastním vozidle, ať už zaviněnou dopravní nehodou nebo živelnou pohromou. Havarijní pojištění uplatníte i v případě, že se vaše vozidlo stalo terčem vandalismu, a nebo vám dokonce někdo vozidlo odcizí. Pro nové vozidla, ale i zánovní, by mělo být toto pojištění samozřejmostí. U starších aut se pak vyplatí zvážit možnost havarijního pojištění.

Cenu havarijního pojištění ovlivňuje: stáří a parametry vozidla, pořizovací cena, řidičská historie a výše spoluúčasti na krytí havarijního pojištění, kterou si sami zvolíte.

Když si budete sjednávat povinné ručení, zkuste zapřemýšlet i o havarijním pojištění. Ideální je si nechat dát obě pojištění do jedné smlouvy. Tak se vám totiž převedou bonusy za bezeškodní průběh a slevy se propíší do celé smlouvy, čímž výrazně snížíme cenu.

    Pojištění vozidel
Jana Růžičková
tel.: 778 884 871
ruzickova@autonejdl.cz