Ochrana vozu před krádeží

Podle statistik jsou v České republice ukradeny každou hodinu dvě vozidla. Jak chránit svůj vůz před zloději?


Všichni výrobci používají jako základní ochranu takzvaný imobilizer, což je zjednodušeně řečeno elektronický kód v klíčku, bez nějž se nepovede vůz nastartovat. Ale zloděj se dostane do auta, může ho vykrást, může ho odtáhnout. Z toho důvodu se používají i další ochrany proti krádeži:

– Leptání VIN kodu na skla vozu.


Tato ochrana vyjde v naší firmě pouze na 790 korun a za ně vyleptáme VIN kód vozu na všechna autoskla. Jak to ochrání vůz před krádeží? Ukradenému vozidlu se vždy musí změnit identita, tedy číslo karoserie. Pokud je ale na sklech vyleptán originál kód, musí zloděj všechna skla vyměnit a starých se zbavit. To je pro něj komplikace a proto se takto označeným vozidlům raději vyhne.

– Mechanické zabezpečení.


V naší firmě nabízíme výrobky Defend Lock a Construct. V obou případech se jedná o přídavný zámek řadící páky. Když opouštíme vozidlo, zařadíme zpátečku a zamkneme polohu řadící páky. Když se zloděj vloupá do vozidla, je mu prakticky znemožněno vozidlo přemístit. Pokud by nastartoval, může odjet pouze couváním, nemůže vůz odtáhnout a je výrazně ztíženo i například natažení vozu na odtahovku. Cena zámku řadící páky včetně montáže je cca 7.000 korun dle typu vozu a při této ochraně poskytují pojišťovny slevu na havarijní pojištění.

– Alarm

Téměř jediná možnost, která chrání vůz nejen před ukradnutím, ale i před vykradením vozu. Alarm díky čidlům (kontakty dveří, ale i čidlo rozbití skla, pohybové čidlo) zjistí nestandardní vniknutí do vozu a spustí sirénu. Ta odradí zloděje a přiláká pozornost okolí, některé alarmy odešlou varovnou SMS majiteli, nebo zabrání nastartování vozu. Dle sofistikovanosti můžeme alarm včetně montáže pořídit od 5.000 korun.

– Sledování polohy vozu.
Dostali jsme se k nejdokonalejším zařízením na trhu, které nám díky GPS přijímači nahlásí aktuální polohu vozu.

GPS lokátor


Voděodolná přenosná krabička s příjmem GPS signálu umožňující sledování prakticky čehokoli. Informace o poloze můžeme získávat každých 5 minut, nebo je zařízení v pohotovosti a probudí se až při opuštění předem definovaného prostoru.

Zařízení AutoPatrol v případě nestandardního vniknutí do vozu odešle varovnou zprávu SMS a jeho GPS souřadnice. Na základě souřadnic se můžeme podívat do mapy, kde se vůz nachází. Aktuální pozice nám z vozu přijde vždy na základě SMS příkazu. Cena zařízení AutoPatrol včetně montáže vychází na 5.500 Kč.

Zařízení OniSystem
Díky mnoha čidlům varuje majitele pomocí sms nejen o vniknutí, ale například i o havárii nebo při pokusu o odtažení. Pohyb vozidla je sledován na pultu centrální ochrany a můžeme se na něj kdykoli podívat na internetu. Díky online datům se podnikatelům automaticky vypisuje kniha jízd a můžeme vyhodnocovat i jízdní návyky řidičů (dodržování rychlosti, kritické brždění, rychlá akcelerace, spotřeba). OniSystem lze pořídit od 7.500 korun s měsíčním paušálem od 200 Kč.

To jsou tedy možnosti jak zloději znepříjemnit jeho práci. Pokud ke krádeži dojde, máme pojišťovny, aby ztráta nebyla tak bolestivá. Každé sjednané havarijní pojištění v sobě obsahuje i pojištění vozu proti krádeži. V případě krádeže pojišťovna vyplatí cenu obvyklou v době krádeže, po odečtení spoluúčasti (1, 5 nebo 10%).

– EuroGap. Vůz si také můžeme připojistit produktem EuroGap. V případě totální škody havárií nebo krádeží vozu až do pěti let stáří pojišťovna doplatí rozdíl mezi cenou obvyklou a nákupní cenou. Získáme díky tomu zpět veškeré peníze, které jsme za vůz zaplatili v den nákupu a můžeme je použít na nový vůz.

 

Chcete získat bližší informace o zabezpečení vozu? Zavolejte nám

VEDOUCÍ SERVISŮ

aubrecht Vedoucí servisů
Petr Aubrecht
tel.: 376 358 609
aubrecht@autonejdl.cz

Jak hodnotíte naši práci?
.

Objednat novinky

Vaše jméno (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4

Souhlasím se zasíláním novinek na můj e-mail.

Objednat předváděcí jízdu

Vaše jméno (vyžadováno):

Vaše telefon (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Předmět

Značka a typ vozu:

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4

Napsat řediteli

Vaše jméno (vyžadováno):

Váš email (vyžadováno):

Předmět:

Vaše zpráva:

Antispam otázka, výsledek napište slovy:
6+4