Návrat sedmi míst – Dacia JOGGER

Návrat sedmi míst – Dacia JOGGER

DACIA představila novou rodinnou a víceúčelovou Dacia Jogger, která si bere to nejlepší z každé kategorie: délku karoserie kombi, prostornost interiéru MPV a atributy SUV. Jako pravý rodinný vůz Dacia Jogger nabízí nejlepší poměr cena / prostornost interiéru a víceúčelové využití vozu jako „švýcarského nože“.

Dacia Jogger podporuje outdoorový styl střešními lištami, zvýrazněnými podběhy a vysokou světlou výškou (200 mm bez zatížení), díky čemuž se přizpůsobí jakémukoliv typu vozovky. Dacia Jogger je se svými 4,55 m nejdelším vozem v nabídce Dacia. Tyto rozměry jsou nejen rodinami vyhledávány pro mnohostranné každodenní využití.

Zadní prostor je tvořen lavicí s třemi sklopnými sedadly 2/3-1/3 (ve 2. řadě) a dvěma samostatnými sklopnými pevně umístěnými sedadly 50/50 (ve 3. řadě). Maximální kapacita nákladu dosahuje 1 819 litrů VDA v pětimístné verzi. Objem kufru je 708 litrů VDA při konfiguraci s 5 místy a 160 litrů VDA v konfiguraci se 7 místy.

Z bezpečnostních systémů v Joggeru najdeme automatické nouzové brždění, hlídání mrtvých úhlů, asistent parkování a asistent rozjezdu do kopce.

Dacia Jogger bude uvedena se dvěma motory splňujícími nejnovější emisní normu Euro 6D Full. Rodinný vůz představuje zcela nový efektivní a výkonný benzínový motor TCe 110 s šestistupňovou převodovkou. Jedná se o litrový motor s turbem a přímým vstřikováním paliva o výkonu 110 koní a točivým momentem 200 Nm. Nabízena bude i alternativa LPG s motorem TCe 100 LPG.

Nabídka motorů bude doplněna verzí HYBRID od roku 2023. Dacia je jediný konstruktér, který nabízí kompletní řadu vozidel na dvojí palivo, benzín a plyn LPG. Tovární implementace této technologie zaručuje bezpečnost a spolehlivost. Trvání konstrukční záruky, servisní intervaly, náklady na údržbu i kapacita palivové nádrže jsou identické jako u benzínové verze. Smíšená spotřeba v cyklu WLTP začíná u 7.6 L/100 km* (čili 121 g CO2/km*). Při jízdě na LPG vypouští Dacia Jogger průměrně o 10 % emisí CO2 méně než odpovídající benzínový motor a díky svým dvěma nádržím poskytuje dojezd přes 1 100 km.

Vozy DACIA Jogger se začnou prodávat v průběhu listopadu a příjezd do našeho salonu očekáváme v průběhu února. Cena zatím zveřejněna nebyla, ale očekává se, že se bude pohybovat kolem 350 tisíc Kč.