Kombinace limuzíny, kombi i SUV

Kombinace limuzíny, kombi i SUV

Citroën se vrací do segmentu velkých cestovních vozů s odvážným modelem CX 5, který přináší do tradičního prémiového segmentu nové možnosti.
Silueta vozu C5 X je propracovaná a aerodynamicky optimalizovaná pro snížení spotřeby paliva. Štíhlý profil je inspirován letec-tvím a nabízí nevídané proporce. Dlouhá kapota, vysoká linie bočních oken a výřez nad zadním kolem, nabízejí eleganci, dynamiku a robustnost.

Ze zadní části vyzařuje na první pohled síla a elegance. Tento silný a dynamický charakter dodává vozidlu spojler v horní části, který opticky prodlužuje kabinu, a extrémně protažené zadní okno.
Zadní 3D LED světla jsou protažená ve vodorovném směru a zvedají se výrazně po bocích vozu, čímž umocňují stabilitu vozu. Vytvářejí světelný podpis ve tvaru písmene V, který ve dne i v noci kopíruje světelný podpis přední části vozu, obkreslují křivky, podporují linii zadních oken a podtrhují ¾ pohled na zadní část vozu.

Od SUV si vůz vypůjčil vyvýšenou polohu, která poskytuje pocit ochrany a bezpečí. Ze zpracování boků a křivek vyzařuje robustnost typická pro vozy SUV.

Nová vlajková loď Citroënu je dlouhá 4.805 mm, široká 1.865 mm a vysoká 1.485 mm, s rozvorem 2.785 mm. Citroën C5 X bude nabídnut výhradně s benzinovými motory, které však automobilka zatím neupřesnila. Na vrcholu nabídky bude stát plug-in hybrid s kombinovaným výkonem 165 kW, známý z C5 Air cross. Doplní ho však i další dvě zážehové jednotky.
Na nový vůz Citroën C5 X se můžeme těšit v polovině příštího roku.